Середа, 13 листопада 2019

У США видали англомовну антологію сучасної української літератури

Posted On Неділя, 14 січня 2018 08:51

У США видали англомовну антологію сучасної української літератури «Біла крейда днів». До неї увійшли англійські переклади творів 15 українських письменників.

 

Про це повідомляє gazeta.ua.

«Українська – одна з найбільш живих і рухливих літератур у світі. Водночас вона є однієї з найменш відомих англомовному читачу. Антологія показує як радянський, так і пострадянський період. Автори – з різних регіонів. Це добре показує культурне різноманіття України», – сказав про збірку американський поет і критик Ллойд Шварц.

До збірки увійшли – есе Юрія Андруховича до річниці Чорнобилю, уривок з роману Андрія Куркова «Львівська гастроль Джиммі Хендрікса», а також твори Мар’яни Савки, Віктора Неборака, Андрія Бондара, Сергія Жадана, Тараса Прохаська, Василя Ґабора, Юрія Винничука, Олександра Бойченка, Софії Андрухович та інших.

Упорядкував антологію Марко Андрейчик, який викладає українську літературу в Колумбійському університеті Нью-Йорка.

«Книгу видали не лише для діаспори, а всього англомовного світу. Знайомі з США приїжджали до України. Хотіли почитати твори українських письменників. В книгарні нічого не купили. Англійських перекладів не знайшли, а українською читати не вміють. Україні бракує сильних інституцій, які б поширювали культуру за межами країни. Тоді б нас розуміли краще», – зазначив Андрейчик.

Кошти для видання збірки отримали завдяки підтримці американського державного гранта.

Прочитано 46 разів

Підписатися на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку. Не пропустіть жодної новини або історії.

Це не спам!